Kultura

Cirkus Ponorka roztančí sochy na Vltavě – Festival SCULPTURE LINE zve 19. 7. na koncert

Léto, voda, sochy a hudba – festival SCULPTURE LINE, který od začátku června zpestřuje pražské ulice i zákoutí originálními sochami současných autorů, zve ve středu 19. července od 19:00 hod na koncert Cirkusu Ponorka na Terese Galerie Mánes. Kromě skvělé hudby je zaručen i krásný výhled na nábřeží a na dvě originální festivalové instalace.  Žlutá „Chobotnice“ Viktora Paluše vystupuje z Vltavy přímo pod Mánesem a „Avarice“ Marka Mosera se hrdě vyjímá před Tančícím domem.

Circus Ponorka je Honza Ponocný. Honza Ponocný je Circus Ponorka. Na pódiu si vystačí sám. A nuda to rozhodně není. Budete překvapeni, jaká kouzla se odehrají pod jeho rukama, ale i nohama. V ruce drží kytaru, na zemi má spoustu hudebních vychytávek a před sebou mikrofony. To jsou věci, které dokáže proměnit v celou kapelu. Ještě více budete překvapeni, jak to celé dohromady a zároveň v jedné osobě dokonale zní.

SCULPTURE LINE festival umisťuje současná sochařská díla tuzemských i zahraničních umělců do veřejného prostoru tak, aby do něj vnesla nové emoce, dala mu novou tvář a naznačila nové příběhy. Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor pod širým nebem, nabídnout nový pohled na Prahu i na samotná umělecká díla. Každá z 21 zastávek této „sochařské linky“ je unikátní autorskou poctou Praze jako magickému městu, neustále inspirujícímu k novým kreativním příběhům. Festival potrvá do konce září.


Vstup na celou akci je zdarma. Více o festivalu SCULPTURE LINE na www.sculptureline.cz a na www.facebook.com/sculptureline.cz.

Více informací včetně mapy, anotace jednotlivých soch i přehledu autorů jsou k dispozici na www.sculptureline.cz.

 

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *