Bez kategorie Sport

DĚTSKÝ SKATE KEMP 2017 se koná 20. – 23. července

I v letošním roce se mohou dětští příznivci skateboardingu těšit na další, troufáme si říct již tradiční třetí ročník Dětského Skate kempu. Tak jako v předchozích letech, i letos se kemp bude konat v prostorách kladenského skate parku a to celé čtyři dny. U druhého ročníku nás mile překvapil narůstající zájem o tento sport a hlavně také vysoká účast děvčat.
Kemp není jen o skateboardingu, ale hlavně o aktivně tráveném čase s přáteli, předávaní si zkušeností a také o unikátním doprovodném programu jako je například pečení buřtů. Na druhém ročníku jsme si užili přednášku a vystoupení Dominika Nekolného (mistr světa BMX Flatland), autorské čtení s komentovanou ukázkou knihy Chci být jako oni Matěje Homoly (zpěvák kapely Wohnout) a mnoho dalšího.
Doprovodný program letošního kempu se ponese ve stejném duchu jako u ročníků předešlých. Nebude chybět graffity workshop, který zajistí kluci z artwise.cz a ani oblíbený parkur. Nově také spolupracujeme s největší street dance školou B.D.S. Academy a děti se tak mohou těšit na speciální dvouhodinový workshop pod vedením trenéra a choreografa Františka Ferino Bodnára.

Proč zrovna SK8 kemp?

Vzhledem k dnešním módním trendům jsme zvolili pro nás ideální kombinaci moderní volnočasové aktivity a klasického kempu (tábora) pro děti. Rádi bychom u dětí rozvíjeli již zapomenuté hodnoty a tradice jako je například férovost, týmová práce, respekt a v neposlední radě kamarádství.

Našim cílem je ukázat dětem, že sport má mnoho  podob a může být moderní a zábavný. Také bychom rádi odbourali u rodičů jisté předsudky, které mají ohledně street artových aktivit.

Celé čtyři dny kempu budou probíhat v pro nás uzavřeném Skate parku Kladno. Děti budou rozděleny do kategorií dle věku a samozřejmě zkušeností. Během pobytu se děti naučí základy skateboardingu, jak se správně chránit, jaký si pořídit skateboard, jak o něj pečovat či jaké triky se na skateboardu dají dělat. Kemp je jak pro začátečníky, tak pro pokročilé a každý si najde v prostorách skate parku to “své”.

Ubytování bude probíhat ve stanech v prostorách skateparku a  stravování bude 5x denně.

Výuka je realizována jak jinak než zkušenými profesionálními jezdci, kteří se aktivně věnují skateboardingu a mají s výukou již letité zkušenosti. Již po třetí můžete vidět lektorku a první dámu českého skateboardingu Kláru Kašparovou. Program bude obohacen o noční skatování a poslední den si naši jezdci poměří síly a triky v závěrečném závodu.

Na neděli jsou zváni rodinní příslušníci a speciální hosté. Každý zúčastnění si odnese účastnický diplom a malou pozornost.

www.detskyskatekemp.cz

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *