Lifestyle Technologie

Find Your Future

Find Your Future: Rozcestník pro vaši kariéru

28.března se v nově otevřeném co-workingovém centru NODE5 v Ústí nad Labem uskuteční první společný Kariérní den pro 3 fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Na akci dorazí studenti z fakulty životního prostředí, sociálně ekonomické a přírodovědné fakulty. Cílem Kariérního dne není pouze setkání studentů s potenciálními zaměstnavateli z Ústeckého kraje, jak je zvykem, ale i s úspěšnými podnikateli a se zástupci vědeckého a akademického světa. Studenti tak budou mít možnost se prakticky seznámit s rozmanitými možnostmi svého budoucího uplatnění – stát se zaměstnancem, podnikatelem či freelancerem, nebo vědeckým pracovníkem.

A ke všem variantám budou mít příležitost udělat první akční kroky hned na místě: vybrat si freelancing projekt, nechat si poradit od expertů v NODE5 se zpracováním a ještě si zajistit prostor na práci hned na místě. Vyjednat si pohovor se společností na konkrétní pozici, vybrat si externí téma na bakalářskou, diplomovou či disertační práci či stáž, nebo se zaregistrovat do vzdělávacího programu pro začínající podnikatelky wFund.Academy.

Součástí programu budou i tématické přednášky o umělé inteligenci od Josefa Holého či jakou službu plní kybernetika ve společenských vědách od Radka Maříka z ČVUT.

Po roce k nám také zavítá jedna z nejoblíbenějších mentorek nejen technologických startupů u nás i ve střední Evropě, podnikatelka, manažerka, investorka a zakladatelka nejrůznějších agentur a dobročinných organizací Petra Westerlaan Končelíková. Naposledy v Ústí vystoupila minulý rok v Hraničáři na místním Fuckup night, kde se dotkla nemálo srdcí svým upřímným a inspirativním příběhem o svých začátcích podnikání, její životní cestě a chybách, které na ni udělala.

Petra vystoupí v Ústeckem nově vzniklém co-worku Node5, jenž je určen pro všechny, kteří buď již podnikají, či o podnikání přemýšlí, nadšence do technologií a milovníkům inovací. Přednášet bude na téma “Jak se rozhodnout, která kariérní cesta je pro vás ta správná, jaké jsou možnosti, co která obnáší a co s sebou přináší.”

Petra také poradí jak uspět, jak začít a jak si svou cestu nejen začínajícího podnikatele a startupisty užít a nezbláznit se. Jako vždy se dozvíme mnoho triků a tipů včetně zbytečných přešlápnutí, kterých je radno se vyvarovat.

Kapacita je omezena, určitě byste si toto setkání neměli nechat ujit.

Kariérního dne se zúčastní 20 především lokálních firem, Inovační centrum Ústeckého kraje, vědecký spolek IHPCI a podnikatelský program wFund.Academy. Akce se koná v NODE5, Masarykova 3127/28, Ústí nad Labem od 9:00 do 13:00.

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *