Sport

Futsalový klub FC Rapid Ústí nad Labem vstoupil skvěle do 2.ligy!

FC Rapid Ústí nad Labem – pro mnoho fanoušků na Ústecku stále neznámý sportovní klub, to by se ale brzy mohlo změnit. Právě tento nejvýše postavený ústecký futsalový klub se stal nováčkem druhé nejvyšší celostátní futsalové soutěže, do které vstoupil famózně. 

Ústecký Rapid není na futsalové scéně neznámým pojmem. Za 3 roky své existence dokázal vždy postoupit do vyšší soutěže. Díky tomu se tak dostal do 2.ligy a ani zde nepatří k otloukánkům. Tento fakt potvrdily první dva zápasy Rapidu ve 2.lize. V tom prvním přivítal Rapid na domácí půdě plzeňské Jerigo, které minulý rok obsadilo ve 2.lize třetí místo. Rapid v tomto těžkém utkání zvítězil 5:4 brankou v poslední minutě a ve své premiéře ve druhé lize získal tři body. Utkání se hrálo na futsalové poměry před slušnou diváckou návštěvou, která vytvořila bouřlivou atmosféru, která dohnala domácí tým k rozhodující brance. Na tuto výhru chtěl Rapid navázat o týden později v Plzni. Tentokrát nestálo Rapidu v cestě Jerigo, nýbrž největší futsalový klub v Plzni – Interobal Plzeň. Právě rezerva tohoto prvoligového klubu nastoupila proti Rapidu, nutno podotknout, že 7 hráčů, kteří nastoupili proti Rapidu, patří do prvoligového áčka. Rapid i přesto, že v utkání prohrával již o dvě branky, zápas otočil a zvítězil opět 5:4, což znamená další tři body do druholigové tabulky.

Rapidu se tak vydařil vstup do soutěže na jedničku a ústečtí fanoušci mají tak možnost fandit dalšímu ústeckému klubu, který se snaží reprezentovat co nejlépe město Ústí nad Labem. Největší osobností klubu je rekordman v počtu reprezentačních startů a branek, bronzový medailista z Mistroství Evropy a hrající trenér Rapidu, Martin Dlouhý. Další velkou osobností klubu je kontroverzní bouřlivák David Filinger, hráč se stovkami startů a branek v nejvyšší futsalové soutěži. Před sezónou Rapid posílil o dalšího hráče z první ligy, Tomáše Vobořila, jehož zdobí famózní technické schopnosti. Rapid také disponuje několika odchovanci, kteří nastupují za mládežnické reprezentace. Jedná se o Martina Gajdoše, Víťu Sedláčka či Tomáše Jelínka. Nejbližší možnost vidět Rapid na vlastní oči, budou mít ústečtí fanoušci již v neděli 15.10., kdy Rapid přivítá na domácí půdě Herd Hradiště od 18:30 ve Sportcentru Sluneta. Součástí utkání bude losování zájezdu pro dvě osoby na utkání fotbalové Serie A mezi AC Milán a Juventusem Turín!

Doražte podpořit Rapid v boji o další tři body!

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *