Kultura

Hvězda světového techna Reinier Zonneveld poprvé v ČR, a to 22. září v brěnském klubu Fléda.

Headlinerem podzimní Elektry bude uznávaný techno producent Reinier Zonneveld. Oliver Koletzki ho označil za největší talent svého labelu Stil vor Talent. Autor melodických skladeb přesahujících hranice svého žánru představí 22. září na Flédě do detailu propracovanou show k albu Megacity Servant. Na hlavní scéně ho podpoří Orbith, Bastien, JPJ a Thin and Thick, atmosféru dotvoří Visualove. Akce vyvrcholí oficiální afterparty v klubu Exit.

Nizozemský DJ a producent Reiner Zonneveld pokrývá techno v celé jeho šíři od ambientu přes minimal, deep house až po jeho spirituální odnože. Během posledních dvanácti měsíců raketově vystoupal mezi nejhranější a nejprodávanější producenty na světě. V září 2016 vydal album Megacity Servant, v němž experimentuje a dekonstruuje klasické acid a disco fragmenty. Jeho vlajkový singl Things We Might Have Said se několik týdnů držel na prvním místě žebříčku Beatport Main Top 100. V únoru Reinier rozjel vlastní label Filth On Acid, v rámci něhož spolupracuje s respektovanými producenty jako Oliver Koletzki, Coyu, Sharam, Secret Cinema. V březnu zremixoval Mobyho největší hit Natural Blues a vypustil EP Centaur (Stil vor Talent) ovlivněné new age, v dubnu EP Degenerate, poprvé u značky Suara. V květnu se vrátil ke spolupráci se zpěvačkou Cari Golden (sametový hlas na Things We Might Have Said) na EP Bending the End, v červenci s Coyu a La CouCou vypustil track My Head Is On Fire (Filth on Acid) a v srpnu bylo na světě další EP Dominance (Suara).

Hudbě se Reinier věnuje od dětství. Ve dvanácti hrával improvizovaná klavírní vystoupení pro více než tisíc lidí. Když se později začínal přiklánět k technu, jeho učitelé a lidé z okruhu klasické hudby v Nizozemsku se ho snažili přemluvit aby to nedělal, protože nechtěli přijít o jeden z největších talentů. Klasické hudební vzdělání využívá při produkci elektronické hudby, díky čemuž jeho tvorba vybíhá daleko za hranice techna. Získal si respekt a podporu Carla Coxe, Svena Vätha, Adama Beyera, Johna Digweeda, Richie Hawtina a dalších renomovaných umělců. Jeho skladby a remixy se objevily mimo jiné na kompilacích vydavatelství Stil vor Talent, Future Soundz, Van Czar Series, Riot Recordings, Yoshitoshi Reco a dalších. Nechyběl na žádném zásadním festivalu elektronické hudby jako Awakenings, Mysteryland nebo Sónar.

Na scénu Reiniera uvede rezident klubu EXIT Bastien a produkční Elektry JPJ. Elektrizující atmosféru večera prodlouží zakladatel Elektry Orbith a oblíbená dvojice Thin & Thick. Na malé scéně se postupně vystřídají Othervision, Loew, Jane Miltz a FlyTech. O Vjing se postarají VISUALOVE. Po skončení akce na Flédě Elektra pokračuje oficiální afterparty v klubu EXIT v režii trojice Djs Mechanik, Dazy a Andy Smitth.


Elektra

Jedna z nejdéle pořádaných klubových nocí v ČR. Její originální a objevná dramaturgie je zaměřena na aktuální odnože stylu techno, house & minimal. Pravidelně představuje výrazné světové osobnosti těchto žánrů, které často vystupují v ČR poprvé a vytváří tak významnou platformu pro domácí DJs a producenty, kteří mohou vystupovat po boku velkých jmen.

LINE-UP MAIN STAGE

22:00 Bastien

23:30 JPJ

01:00 Reinier Zonneveld live live (NL)

03:00 Orbith

04:30 Thin & Thick

BAR STAGE

21:00 Othervision

23:30 Loew

01:45 Jane Miltz

03:30 FlyTech

www.facebook.com/ReinierZonneveld/

soundcloud.com/reinier-zonneveld


ELEKTRA: REINIER ZONNEVELD LIVE (NL), Fléda, 22. září 2017, 21:00

Facebook událost

PŘEDPRODEJ +VSTUPNÉ je 300 Kč + poplatky sítě/ 350 Kč na místě.

  • Hostel ELEVEN, Dominikánská 11, (denně 8-22h, bez poplatků)
  • INDIES, Poštovská 2

O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu nový tým, který z místa vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a progresivní hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci Elektra a Vendeta a festival elektronické hudby Echoes. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 5000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl více než milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *