Hudba

Kapela Skety vezou dvě stříbra ze severských vokálních festivalů v Aarhusu a Tampere

Dvě světové soutěže, dvě druhá místa – tažení kapely Skety do Skandinávie bylo úspěšné. I na druhém severském vokálním klání – Tampere Vocal Music Festivalu Tampereen Sävel, včera získaly Skety stříbro. Obstály v konkurenci šestí špičkových vokálních bandů a nechaly za sebou Ardú Vocal Ensemble z irského Dublinu, Jazzvu z Lublaně a dva domácí finské soubory Soul Sisters a Stagement. Soutěž vyhrála kapela Quintense z německého Lipska, která získala i festivalovou Grand Prix. Skety se zúčastnily také workshopu se členy finských Rajaton a švédských The Real Group a vystoupili na včerejším večerním galakoncertu.

Když před časem kapela Skety žádala fanoušky o podporu svého výjezdu na dva severské vokální festivaly na HitHitu, nabídla přispěvatelům kromě jiného, že vezme s sebou jejich plyšáky. Surikata a panda si tak vezou každá jednu stříbrnou medaili, druhé místo na renomovaném dánském Aarhus Vocal Festivalu totiž kapela získala již o minulém víkendu. Skety tak splnily do puntíku, nebo lépe řečeno do poslední noty, nejdůležitější slib, který dali HitHiťákům, dalším podporovatelům a svým fanouškům: “Letíme na sever bojovat o vavříny pro české hlasy!” Je tedy zřejmé, že podpora, jíž se Sketám dostalo od fanoušků na HitHitu, ale také od Nadace Život umělce a Nadace Český hudební fond, byla plně využita a zúročena s pečlivostí řádně zpívajícího hospodáře. „Obě soutěže jsou v daném žánru velmi respektované a samotná účast ve výběru kapel z celého světa je pro nás poctou. O to více si ceníme toho, že se nevracíme s prázdnou,“ dodává manažer Sket Lukáš Prchal.

Skety udělaly radost všem příznivcům hudby a zpěvu již na přelomu března a dubna, kdy vyšlo jejich druhé album TýDyTý. Na něm daly autorský i pěvecký prostor řadě svých zpívajících přátel: Anetě Langerové, Lence Dusilové, Kláře Vytiskové a Vojtovi Dykovi, Ondřeji Rumlovi, Robertovi Nebřenskému a zarapoval si také Xindl X.

Koncert, na kterém mimo jiné poprvé v Česku zazní v podání Sket povinná skladba z aarhuské soutěže, slavné Princeovy Diamonds & Pearls, se bude konat 13. července od 22:00 v Jazz Docku v Praze.


Související weby:

Contestants – Vocal Groups


http://tamperemusicfestivals.fi/vocal/en/news-1/news/finalists-selected-for-the-international-contest-for-vocal-ensembles/
http://skety.cz/

https://www.facebook.com/skety.cz/


Skety
jsou vokální skupina, která je na české i evropské scéně velmi dobře vidět a slyšet. Patří mezi neúnavné propagátory zpěvu a cappella, kromě řady koncertů pořádá workshopy i vlastní Prague A Cappella Festival. Letos vydali již druhé album Týdytý. Jejich eponymní debutová deska Skety získala 4 nominace na mezinárodní Ceny CARA, byla vybrána v Picks of 2016 jako jedna z nejvýraznějších a Český rozhlas kapelu v anketě Legendy Nočního proudu označil za objev roku 2016. V roce 2014 zvítězily Skety v kategorii Jazz na soutěži Vokal Total v Grazu a loni byly pozvány na turné po Tchajwanu.

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *