Kultura

Kapela Zvíře jménem Podzim představí 22. listopadu v klubu Fléda své debutové album

Nově utvořené těleso Zvíře jménem Podzim svou tvorbou oprašuje kult kvalitní a instrumentálně propracované populární hudby se silným příběhem. Premiérově se v Brně představí 22. listopadu na Flédě se svým debutovým eponymním albem. Kapela orchestrálních parametrů spojuje dohromady okolo 20 osobností tuzemské alternativní scény okolo Jakuba Königa alias Kittchena. Na jednom pódiu se tak sejdou členové z uskupení jako Kieslowski, Post-hudba, Umakart či Calm Season. Program večera doplní kromě vizuálních projekcí také vystoupení sólových projektů Kittchen a Aid Kid s živou kapelou.

Facebook událost

Klub Fléda přivítá na podzim další dlouho očekávanou domácí hudební novinku. Po loňských vystoupeních ceněných Cold Cold Nights, zpěvačky Katarzie nebo stálic Korben Dallas se v Brně představí hvězdné uskupení Zvíře jménem Podzim.  Projekt sdružující téměř dvě desítky známých českých muzikantů představí pod vedením Jakuba Königa (Kittchen) své premiérové stejnojmenné album. „Snažíme se návštěvníkům přivážet interprety, kteří jsou na domácí scéně něčím jedineční. Zvíře jménem Podzim tvoří originální orchestrální soubor. Zažít tuhle partu skvělých hudebníků na jednom pódiu je velká vzácnost,“ popsal programový dramaturg klubu Fléda Ondřej Bača.

Zvíře jménem Podzim je neustále se rozrůstající a proměnlivé uskupení význačných zástupců tuzemské alternativní scény. Projekt iniciovaný Jakubem Königem (Kittchen, ex-Obří broskev) si klade za cíl vrátit duši české populární hudbě: „Stýská se mi po písničkách, které jsem slýchal z rádia jako malej kluk. Písničky s nějakým příběhem, emocí, písničky s rozmáchlou aranží. Písničky, kterým rozumí moje babička, máma a kterým jsem rozuměl i já v těch svých devíti letech,“ vysvětlil König a dodal: „Zvíře je postavený na spolupráci s ostatníma, na prostoru, ve kterým nabízíme a rozvíjíme svý nápady. Každej z nás je v něčem silnej, často třeba ve věcech, kde bychom sami sílu nehledali.“ V jednom hudebním tělese se zde potkávají osobnosti jako Ondřej Mikula (Aid Kid, Děti mezi reprákama), Marie Kieslowski (Kieslowski), Tomáš Havlen (Post-hudba), Tomáš Neuwerth (Kittchen, Kafka Band, Umakart) nebo Terezie Kovalová (Calm Season, Vladiovojna La Chia) a mnozí další.

Na tuzemské scéně ojedinělý all-stars band vznikl na podzim roku 2016 z přátel okolo jinočanského nahrávacího studia 3bees. Od svého vzniku odehrálo uskupení Zvíře jménem Podzim zatím jen dva koncerty. Během léta vystoupilo v různých sestavách na Hradeckém slunovratu a při Marienbad Film Festivalu. Premiérová deska s názvem Zvíře jménem Podzim vychází na Indies Records 3. listopadu. Zatím ji uvedl stejnojmenný pilotní singl, který následovala píseň Neděle. Obě zmíněné skladby pracují s melancholickým tónem, osobitou poetikou a bohatou instrumentální aranží. Album doplní také knížka, kterou König psal v průběhu natáčení. Ta rozvine příběhy jednotlivých skladeb alba.

Koncertní program ojedinělého hudebního večera doplní vystoupení sólových projektů členů kapely. Jakub König vystoupí se svým maskovaným alteregem Kittchenem. Kittchen původně vznikl v roce 2011 hlavně jako Königova snaha překlenout dlouhou nemoc nahráním alba Menu jen s pomocí laptopu a kuchyňských potřeb. O šest let později má za sebou Kittchen kromě silné fanouškovské základny také dvě úspěšná a hudebně detailně propracovaná alba Radio (2013) a zatím nejkytarovější Kontakt (2015). Hudebník a producent elektronické muziky Ondřej Mikula pod pseudonymem Aid Kid zatím vydal jedinou, přesto neméně úspěšnou nahrávku Aid Kid (2015). V Brně Mikula na rozdíl od svých obvyklých DJ setů vystoupí společně s živou kapelou.

PŘEDPRODEJ A VSTUPNÉ

200 Kč + poplatky sítě / 250 Kč

CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h

INDIES, Poštovská 2

SMSTICKET.cz

GOOUT.cz


O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu nový tým, který z místa vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a progresivní hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci Elektra a Vendeta i festival live elektroniky Echoes. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 5000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.


www.fleda.cz
pr@fleda.cz
www.facebook.com/fledaclub

www.instagram.com/fledaclub

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *