Hudba

Limetal ukazuje v klipu ohně, cellistky i dudáka a láká na turné

Koncertní energie ostřílených muzikantů, scéna se šlehajícími ohni, hostující smyčce, dudák, kapela Kabát jako kmotr nebo spřátelení muzikanti včetně Anny K. či Alkeholu. To vše ukazuje nový videoklip skupiny Limetal k aktuální debutové desce. Vznikl ke skladbě Stará garda. Kameraman a režisér Tomáš Bláha v něm sestříhal záběry z koncertního křtu v Lucerna Music Baru.

Nové video je zároveň ochutnávkou na připravované první velké turné kapely, které odstartuje na domácí půdě v Hranickém divadle Stará Střelnice v pátek 20.10. Vstupenky budou v nejbližších dnech v obvyklých předprodejní síti.

„Dělal jsem pro Limetal už první klip a od té doby se z nás stali přátelé a moc jim fandím. Takže když mě oslovili, jestli bych jim neudělal video ze křtu, moc rád jsem na to kývnul. Překvapilo mě, že ačkoliv jim není dvacet, energie z pódia stříkala až na protější ulici,“ popisuje režisér Tomáš Bláha a přidává historku z natáčení.

„Vybavuju si, jak na mě během točení nějaká fanynka gestikulovala, ať uhnu. Já si říkal, vždyť jsem tady abych jim udělal dobrý video, tak bude muset holka vydržet, když chvíli neuvidí. V tom začaly šlehat ohně a mě došlo, že se mě jen snažila uchránit, takže ještě jednou jí děkuji,“ dodává,

Právě ohně i zbytek výpravné scény chystá kapela na podzimní premiérové tříměsíční turné, které bude čítat zhruba dvacítku koncertů. Limetal na něj vyjede, jakmile skončí festivalová sezona. „Kromě písniček z nové desky a stěžejních skladeb naší hudební historie nabídneme i vizuální složku, která bude překvapením. Část z ní jsme již ukázali v Lucerna Music Baru a lidé ji uvidí i v klipu,“ říká baskytarista Václav Vlasák, kterého stejně jako jeho spoluhráče kytaristu Jaroslava Bartoně, zpěváka Fany Michalíka a kytaristu Jiřího Šperla spojuje to, že byli dlouhá léta členy a skladateli ostravského Citronu. Sestavu doplňuje bubeník Lukáš Pavlík (Čechomor, Kamil Střihavka, Dymytry…).

A jak kapela avizoval dříve, vzpomene na koncertech na loňské nedožité 65 narozeniny zpěváka Standy Hranického. „Standův hlas se svolením jeho rodiny budeme pouštět ze záznamu, takže si s naším současným zpěvákem vystřihne duet. Zároveň budeme Standu promítat za námi, takže to bude, jako kdyby tam byl s námi,“ dodává kytarista Jaroslav Bartoň.


PLÁN TURNÉ:

20. 10.  Hranice

21. 10.  Zlín

27. 10. Liberec

28. 10.  Kolín

3. 11.    Havlíčkův Brod

4. 11.    Vysoké Mýto

10. 11.  Litvínov

11. 11.  Ústí nad Orlicí

16. 11.  Drnovice

17. 11.  Opava

18. 11.  Pardubice

25. 11.  Ostrava

1. 12.    Hodonín

2. 12.    Brno

8. 12.    Teplice

9. 12.    Chomutov

15. 12. Domažlice

 


Web: www.limetal.cz

Facebook: www.facebook.com/limetal

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *