Hudba

Martin Hrubý má v novém videoklipu namířeno do daleka

Mikrospánek si nevybírá, za volantem může přepadnout každého, ale ne každý má zrovna po ruce svého anděla strážného. Martin Hrubý ho ve svém videu naštěstí po ruce má, i když to zprvu tak nevypadá. Jeho ženský anděl má totiž nekřesťansky sexy tělo potetované na způsob starověké mapy. Samé neznámé území vybízející k probádání. „Hic sunt leones“ neboli „zde jsou lvi“. Taková mapa ještě zaručeně žádnému muži nepomohla dostat se z labyrintu svého mikrosnu včas ven.
Jinak to ale idylický sen moc není. Spíš tísnivý. Automobil i mobil jsou nefunkční, motor Martin hledá marně – není pod zadní ani přední kapotou. Zkouší svou „káru“ tlačit, než mu dojdou síly. Už to vypadá, že bude muset strávit noc se svou svůdnou spolucestující na opuštěné silnici v červeném Jaguaru E-Type. A ještě k tomu za úplňku! Nezávidění hodná představa, že?
Proti nočním šelmám je dobré kolem sebe zapálit kruh a doufat, že se budou bát oheň přeskočit. Ale ať uděláš co uděláš, je to prašť jak uhoď. Jsi jen „další z mnoha bloudících na cestě nocí“.
Martin Hrubý na tomto klipu spolupracoval s kameramanem Mirkem Veselým, do ženské role obsadil modelku Evu Hayek, filmovou postprodukci si vzal na starost Risto Sokolovski. Natáčelo se převážně v okolí jihočeské Blatné v červenci 2016. Píseň „Silnice“ je prvním singlem aktuálního alba „Trojka“.

„Píseň Silnice je alegorie. První význam, tedy noc strávená za volantem, není podstatný. V druhém (hlubším a skrytém) významu je o bloudění životem a strachu z budoucnosti. Toto téma jsem se tedy snažil vyjádřit i filmově. Zda se mi to povedlo, nevím.“
Martin Hrubý

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *