Kultura

Mig 21 si budou užívat svobodu 1. a 2. listopadu v brněnském klubu Fléda

Pop funkoví Mig 21 vyrážejí na turné Svoboda není levná věc. Odstartují ho exkluzivním dvojkoncertem na Flédě 1. a 2. listopadu, na němž prověří brněnské fanoušky ze znalosti starších textů písní a poděkují za materiál k videoklipu Diskobůh. Na koncertech zazní i nové skladby z připravované desky v čele s titulním singlem Svoboda není levná věc. Návštěvníky čekají dva divoké večery s tanečními kreacemi Jiřího Macháčka a typickým humorem vyladěné pětice.

Své tradiční podzimní turné letos Mig 21 zahajuje v brněnské Flédě. Tématem turné i budoucí desky bude svoboda, což kromě názvu potvrzují i slova titulní písně tour Svoboda není levná věc: „Vono by chtělo, aby nás zase nějakej Karel kryl/ aby se zase nějakej Václav objevil/ a tak se hledá Blanickej rytíř, co nemá kaz/ můj bože, to asi bude muset být někdo z nás.“ Vybrat název podzimního turné byl jako každoročně pro kapelu oříšek. „Adeptů na název bylo letos mnoho, namátkou: Jakostní tour, Šňůra perel sviním, Panďuláci tour, Kdy už tam budem tour, Svaté tour, Cool Tour, atd. Ale náš poslední singl se jmenuje Svoboda není levná věc, takže sami vidíte, že je to přesně ten název, který jsme hledali,“ vzkazuje Mig 21 fanouškům.

K písni Svoboda není levná věc kapela natočí klip ještě letos na podzim. Zatím posledním video počinem kapely je v květnu zveřejněný Diskobůh, na jehož vzniku se významně podíleli i fanoušci. Na Macháčkovu výzvu „Natočte si svůj mobiloklip“ zaslali stovky videí s představou, kde všude se dá zažít diskotéka a zazpívat písnička Diskobůh. Na střihačský stůl člena kapely Pavla Hrdličky (trubka, klávesy) se po užším výběru dostalo 105 videí, z nichž byla sestavena konečná podoba unikátního projektu. Jedním z nejaktivnějších tvůrců mobilního klipu byl cestovatel a motorkář Maylo Motoška, který s písněmi MIG 21 cestoval od Persie až po Himaláje. Svým dílem do originální skládačky přispěli i členové kapely.

Skupina Mig 21 vznikla v roce 1998 a pozornost na sebe definitivně upoutala již debutovou deskou Snadné je žít (2001). Následovala alba Udělalo se nám jasno (2002), Pop, pop, pop (2004) a o deset let později vyšla lakonicky nazvaná deska Album (2014). Hudební rukopis kapely je od počátku nezaměnitelný. Textům Jiřího Macháčka, který má nezpochybnitelný komický talent, vévodí humor, nadhled a jazykové hříčky. Za výslednou zvukovou podobou písní s širokým žánrovým a instrumentálním rozptylem, stojí Tomáš Polák. Koncerty Mig 21 doprovází úzký kontakt s publikem a promyšlená scénografie od efektního úvodu až po euforický konec. Mediálním partnerem brněnského dvojkoncertu je MonsterMusic.

Předprodej 1. listopadu:

HOSTEL ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h (bez poplatků)

INDIES, Poštovská 2

SMSTICKET.cz

GOOUT.cz

Předprodej 2. listopadu:

HOSTEL ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h (bez poplatků)

INDIES, Poštovská 2

SMSTICKET.cz

GOOUT.cz


O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu nový tým, který z místa vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a progresivní hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci Elektra a Vendeta i festival elektronické hudby Echoes. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 5000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.


www.fleda.cz
www.facebook.com/fledaclub

Facebook událost

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *