Kultura

Na Dvořákově Praze povedou Českou filharmonii Jakub Hrůša a Petr Altrichter

Zpráva o odchodu Jiřího Bělohlávka se hluboce dotkla pořadatelů Dvořákovy Prahy stejně jako celého hudebního světa. Česká filharmonie, rezidenční orchestr festivalu, přišla o charismatického šéfdirigenta, ale věrná jeho odkazu pokračuje dále s plným nasazením v práci. Tři koncerty, které měl na letošní Dvořákově Praze s Českou filharmonií Jiří Bělohlávek řídit, se uskuteční v plném rozsahu. 13. a 14. září povede Requiem Antonína Dvořáka  se sólisty Ailyn Pérez, Christiane Stotijn, Michaelem Spyresem, Janem Martiníkem a Pražským filharmonickým sborem Jakub Hrůša. Z tohoto koncertu bude dle původního plánu pořízena nahrávka pro vydavatelství DECCA.

20. září se pak za dirigentský pult našeho předního orchestru postaví Petr Altrichter v programu, který v sobě symbolicky spojuje mistrovská díla dlouholetých přátel Antonína Dvořáka a Johannese Brahmse. Kromě kantáty Slavnostní zpěv zazní i Dvořákův stěžejní violoncellový koncert h moll, v němž se letos sólového partu ujme jeden z nejvyhledávanějších světových violoncellistů Jean-Guihen Queyras.
“Jsem velmi rád, že pomyslnou dirigentskou štafetu u našeho rezidenčního orchestru převzali na festivalu dva výrazní čeští dirigenti s mezinárodním renomé, které pojil blízký vztah s panem Bělohlávkem,” říká umělecký ředitel Dvořákovy Prahy Marek Vrabec a dodává: “Provedením Requiem Antonína Dvořáka se tak s panem dirigentem definitivně rozloučí jak nejlepší z žáků pana dirigenta Bělohlávka Jakub Hrůša, tak i skvělý dirigent Petr Altrichter, který se ujme koncertu, na němž zazní mj. Dvořákův Slavnostní zpěv a violoncellový koncert h moll. Petr Altrichter, stejně jako Jiří Bělohlávek, začínal svoji kariéru v tomto orchestru jako asistent legendárního Václava Neumanna.”
Předprodej vstupenek na všechny festivalové koncerty a kompletní program je k dispozici na www.dvorakovapraha.cz.

 

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *