Kultura

OHROMUJÍCÍ, NEZAPOMENUTELNÝ, VELKOLEPÝ! TAKOVÝ BYL ROCKOVÝ SLUNOVRAT 2017

Festival Rockový Slunovrat má za sebou doposud nejnabitější ročník. V řevnickém Lesním divadle se konal už pojedenácté a nutno podotknout, že pokořil všechny své dosavadní hranice. Na třech pódiích se představilo přes dvacet kapel různých žánrů a byl to právě parádní line-up, jenž do brdských lesů přilákal přes 4 000 návštěvníků. Festival letos navíc pomohl nemocným cystickou fibrózou a návštěvníkům rozšířením areálu zajistil pohodové chvíle přímo uprostřed lesa.

Chvíli poté, co se otevřely brány, program zahájila dívčí skupina K2. Příjemný melodický rock se i v časných hodinách setkal s celkem hlasitou odezvou. Na vedlejší stagi vystupující Nano zase představili svěží electro indie rock. V tu chvíli, tedy kolem poledne, byl už areál celkem solidně zaplněn, což na atmosféře jen přidávalo.

Některá seskupení na Rockovém Slunovratu nevystupovala poprvé – ať už se jednalo o rockabilly draky ze Slapdash, rockové Prague Conspiracy nebo pozitivními vibracemi naladěné Fast Food Orchestra. Skáčkoví bardi ze Sto zvířat tu hráli dokonce už potřetí v řadě. A právě na ně se strhl první pořádný kotel. Tahle ostřílená parta zkrátka táhne, i když už jí je víc jak pětadvacet let. Na ně navazující černošické patrioty Timudej zná v Poberouní snad každý a bez jejich Banánový šťávy by to snad ani nešlo. Na tenhle takřka kultovní song pařil celý amfiteátr.

Vedle na Beat stagi už se mezitím připravili TiNG. Reggae, pohodička, co víc si v takový slunečný den přát. Totální zlom ale přišel s příchodem thrash-rock’n’rollových šílenců z Hentai Corporation. I bez klávesáka jim to zase skvěle šlapalo a navíc představili i pár nových věcí z chystaného alba. Zaručeně nejexpresivnější vystoupení celého festivalu mají na svědomí právě oni.

Přesun zpět na hlavní pódium značil příchod Tata Bojs. Profesionálové každým coulem zahráli hity především z posledních desek, došlo ale i na francouzskou Attention aux Hommes nebo hymnickou Pěšáci.

Nic lepšího nemohlo na headlinera nažhavit více než Circus Problem. I přes celkem zásadní personální změny v kapele to na nasazení nebylo vůbec znát a tahle skvělá cirkusová estráda si podmanila úplně všechny.

Zlatý hřeb programu byl na řadě. Několikatisícový burácející dav přivítal Dubiozu Kolektiv. Tohle nestačí jen vidět, tohle se musí zažít! Rockový Slunovrat svým návštěvníkům nemohl přivézt lepší hlavní hvězdu než právě tyhle bosenské černožluté pohodáře. Dubioza se za poslední roky neskutečně vypracovala a nabídla plně profesionální, ale zároveň neskutečně přirozenou show a jízdu na plný plyn od začátku až do konce. Nechyběly songy jako Kažu, The Pirate Bay Song nebo novinka Himna Generacije. Koncert vygradoval sympatickým gestem v podobě přizvání lehce dojatého organizačního týmu na pódium, jakožto poděkování za pozvání a vřelé přijetí.

Na CFK stagi mezitím vyvrcholila soutěž kapel. V souboji se utkaly skupiny Alchymie, Black Velvet Suicide, J!Scream, Save the Emotion a Jay Delver. Na základě hodnocení poroty si nakonec odnesla výhru poslední jmenovaná pop-funková parta z Brna. Získala tak možnost nahrávání v profesionálním studiu a příslib honorovaného vystoupení na příštím ročníku Rockového Slunovratu. Výtěžek z příspěvků na soutěžící kapely byl věnován na konto již zmiňovaného Klubu nemocných cystickou fibrózou.

Skvělou tečkou za povedeným hudebním dnem byly dvě afterparty, o které se postarali DJ Mackie Messer a DJ Forrest Pine. Fanoušci se s nimi protančili až do svítání.

Celý den si  návštěvníci mohli od ruchu kotle odpočinout v chill out zónách, v čajovně nebo jen tak na dece mezi stromy a rozhodně se ani na chvíli nenudili.

Jak tedy shrnout 11. ročník festivalu Rockový Slunovrat? Jako trefu do černého, jako důkaz, že i na regionální úrovni lze zorganizovat akci, která má, zejména díky zápalu party organizátorů, velký potenciál do budoucna.

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *