Hudba Kultura

Tata Bojs nebo Dubioza Kolektiv uprostřed lesa! Rockový Slunovrat 2017 slibuje pohodovou atmosféru a velké domácí i zahraniční hvězdy

Kdo chce zažít opravdové hudební žně si zamiluje festival Rockový Slunovrat 3. června 2017. Za 150 Kč v předprodeji slibuje nejnabitější program ve své jedenáctileté historii. Na třech pódiích se představí téměř dvacítka ostřílených kapel české i zahraniční hudební scény.

Headlinerem festivalu je kapela Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny. Balkánský folklór mixovaný s punkem, ska a dubem umí tahle pohodová parta chlapíků v černožlutých mundúrech zkrátka na jedničku. Neopomenutelnou součástí jejich tvorby jsou texty, které pojednávají o míru, toleranci, patriotismu a v neposlední řadě také o blahodárných účincích marihuany na lidský organismus. Rádi se vyjadřují k politické situaci ve své domovině i na celém kontinentu.

Kromě skupiny Dubioza Kolektiv v řevnickém Lesním divadle zahrají Tata Bojs, Hentai Corporation, Circus Problem, Sto Zvířat, Fast Food Orchestra, Prague Conspiracy, Timudej, TiNG, The Slapdash, K2, Nano a v neposlední řadě také punková formace Dead Neck z Velké Británie.

Hlavním mediálním partnerem festivalu je rádio Beat a rádio Kiss 98. Festival tak žánrově obohatí Beat Stage, která se ponese v rytmu rocku a punk-rocku.

V lese letos navíc poprvé vyroste třetí stage, na které se o prvenství utká pět finalistů soutěže Rockový Slunovrat léčí. O vítězi, který mimo jiné získá nahrávání v profesionálním studiu, rozhodne odborná porota. Usednou v ní významné osobnosti české hudební scény. Ondřej Hejma (Žlutý pes), Ondřej Škoch (Chinaski), hudební publicista Antonín Kocábek a Hana Luxemburková za rádio Beat.

Soutěž má navíc i benefiční charakter. Návštěvníci budou moci výkony hudebníků odměnit příspěvkem do kasičky. Celý výtěžek pak poputuje na pomoc Klubu nemocných cystickou fibrózou, který bude mít v areálu informační stánek.

Festival Rockový Slunovrat se koná v jedinečném prostředí Lesního divadla v Řevnicích. Pořadatelé z lokality těží na maximum a pro návštěvníky připravují pláž s barem s míchanými drinky a několik relaxačních zón. K odpočinku poslouží houpací sítě mezi stromy, čajovna nebo chill-out zóna Strongbow, která v areálu vyroste díky generálnímu partnerovi festivalu, pivu Březňák. To se bude rozlévat na několika místech areálu. Především pány pak jistě potěší sypatické hostesky, které budou nabízet ledově namražený Jägermeister. Pro energií nabité jedince, kterým by k vyřádění nestačil povyk v kotli, bude připravená U-rampa. Dobře postaráno bude také o chuťové buňky návštěvníků, a to v několika stáncích s rozmanitou nabídkou pokrmů od klasických festivalových rychlovek po pestrou škálu hlavních jídel české i mezinárodní kuchyně.

Po skončení hlavního programu vypuknou dvě afterparty a o zábavu až do časných ranních hodin se postarají DJové Meckie Messer a Forrest Pine.


V okolí areálu bude možné postavit stan nebo přespat pod hvězdami.

Velkou výhodou Rockového Slunovratu je jeho snadná dostupnost z Prahy. Přímé vlakové spoje do Řevnic jezdí minimálně jednou za hodinu a cesta trvá necelých třicet minut.

Předprodej vstupenek je k dispozici online na goout.cz, na buyticket.cz a osobně jsou k zakouopení v Coffee Cube u OD Kotva v Jakubské ulici v Praze, na Plyn Boudě v Dobřichovicích a v knihkupectví LeAmos v Řevnicích.

Veškeré podrobnosti o události jsou na www.rockovrat.cz nebo na facebooku.

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *