Hudba

V NOVÉM KLIPU LUCIE HRAJE 30 000 FANOUŠKŮ KAPELY

V NOVÉM KLIPU LUCIE HRAJE 30 000 FANOUŠKŮ KAPELY

 Vyprodaný fotbalový stadion Eden, což se do té doby jiné české skupině nepovedlo, a úctyhodná scéna s hosty. To byly na začátku léta 2016 kulisy, ve kterých se nejslavnější české kapele Lucii podařilo vystřihnout hit Chci zas v tobě spát v životní formě. A díky tomu, že bylo na místě 20 kamer, mohou nyní tento zážitek prožít i další hudební fanoušci. Kapela, která po šestnácti letech právě natáčí nové album Evolucie, totiž přichází s živým videem z výročního turné ke třiceti letům svojí existence.

 

 

„Koncertní verze Chci zas v tobě spát byla ten večer hodně emotivní. Sám jsem stál na pódiu a když lidé začali zpívat, jakoby přehlušili všechno ostatní. Byl to neuvěřitelně silný zážitek, který se nám podařilo zaznamenat,“ vzpomíná režisér Jan Turek, jež stojí i za dokumentem Lucie: Příběh jedný kapely a aktuální videoklip zároveň sestříhal. „Navíc David byl v neuvěřitelné hlasové formě a my jsme měli na české poměry výpravnou techniku. Stadion snímalo 20 kamer, lítali jsme tam s dronem a na pódiu jsme měli 5 kameramanů. A to nepočítám další  GoPro, která jsme umisťovali i na hudební nástroje,“ vypočítává režisér.

Stejně velkou pečlivost jako obrazu, věnovala Lucie i mixu zvuku. Ten měl na starosti Pavel Karlík ve studiu Sono.

„I přes to všechno je na klipu nejkrásnější, že hlavní roli hraje více jak 30 000 našich fanoušků v hledišti stadionu v Edenu. Děkujeme jim za vytvoření skvělé atmosféry. Za mě to patří k největším hudebním  zážitkům s Lucií,“ říká klávesista kapely Michal Dvořák a připomíná, že ještě před „edenským“ rekordem se Lucii podařil další podobný zápis. Jako první česká kapela v roce 2014 vyprodala třikrát po sobě O2 arenu, kam dorazilo celkem 54 000 lidi. V témže roce měla skupina na turné návštěvnost 150 000 návštěvníků.

Na nové turné i s novou nahrávkou se Lucie vydá už letos na podzim. Kromě Prahy se zastaví v Ostravě a Brně a zavítá i na Slovensko. Konkrétně do Bratislavy a Košic. Kromě novinek na něm muzikanti zahrají všechny zásadní hity kapely a průřez celou kariérou. Zájem o vstupenky je tak velký, že skupina před Vánocemi ohlásila další O2 arenu.

EVOLUCIE TOUR 2018:

ČR:

  1. 11. 2018 Ostrava OSTRAVAR ARÉNA
  2. 11. 2018 Brno DRFG aréna
  3. 11. 2018 Praha O2 arena
  4. 11. 2018 Praha O2 arena

SK:

27.11.2018  Bratislava Zimný štadión Ondreja Nepelu

30.11.2018  Košice Steel Aréna

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *