Hudba Kultura

Vývrtka 2017

Festival byl založen v roce 2016 skupinou kamarádů z pražské hudební scény (podílejí se na chodu kultovní párty Čáry v Péčku, festivalu Povaleč, klubu Dejvická Klubovna a účinkují v kapelách Pod Černý vrch, Resumé, Půlnoční Marie a dalších) Matějem Kubíčkem, Bárou Novotnou, Tomášem Brzoňem a Ondřejem Kubíčkem. S myšlenkou alternativy k opakujícím se jménům na velkých festivalech a snahou uspořádat festival undergroungovější hudby pro podobně smýšlející lidi se jim podařilo zorganizovat akci se silnou atmosférou, vysokou uměleckou kvalitou vystupujících a zároveň v jedinečné lokalitě se snadnou dostupností ze středních a severních Čech. První ročník prokázal velký zájem o koncept malé akce s žánrově rozrůzněnou, ale umělecky kvalitní hudbou (vystoupili například W.W.W. Neurobeat, Mr. Cocoman nebo Ufajr) a pro druhý ročník si organizátoři připravili nejen větší pódium a množství doprovodného programu, ale i ambiciózní lineup v čele se zahraniční hvězdou.
Festival Vývrtka 2017 proběhne v termínu 16.-17.6. v areálu přírodního kempu v Peruci u Loun. Hlavním tahounem je izraelský elektronický mág Shtuby, jehož tajemná postava v červeném oblečku v posledním roce dvakrát roztancovala pražskou Dejvickou Klubovnu. Kromě něj se představí stálice alternativní scény jako elektroničtí Vložte Kočku, Mutanti Hledaj Východisko a Ježíš Táhne na Berlín, djentoví Between the Planets, folkoví Hm… a nebo rockovější Kabaret Dr. Caligariho, První Hoře či Schrödingerova Kočka. Kromě programu na hlavním pódiu na návštěvníky čeká folková Trilobit Stage zajištěná pražským hudebním klubem Café Trilobit a afterparty s djs od housu přes psytrance po drum’n’bass a techno. Mezi doprovodný program patří široká škála aktivit pod hlavičkou organizace Zvedni Zadek (cestopisy, hospodský kvíz, beerjóga), kaligrafický stánek Nápis a přilehlé koupaliště a sportovní hřiště určené pro nohejbal nebo badminton. Festival nabízí ubytování ve stanech nebo v pětilůžkových chatkách přímo v areálu a pro rodiče s dětmi také festivalovou školku, kde bude možné za mírný poplatek odložit ratolesti.
Jedinečná atmosféra pospolitosti, krásná příroda, našlapaný hudební i nehudební program a pódium, bar a koupaliště na vrcholech rovnostranného trojúhelníka, to je Vývrtka.

Festival Vývrtka odtajňuje headlinera

Zahraničním hostem druhého ročníku festivalu alternativní hudby Vývrtka bude izraelský elektronický experimentátor Shtuby. Postava v červeném obleku, jehož jednolitost porušují jen dva otvory pro oči, již čeké publikum několikrát roztancovala v Plzni, Ostravě nebo pražské Dejvické Klubovně. Elektronické podklady v kombinaci s perkusními pady, thereminem a elektronickým klarinetem a velmi živelná pódiová show dělají ze Shtubyho koncertů párty, ze kterých chodí návštěvníci jen neradi spát. Živý bubeník, který se Shtubym příležitostně vystupuje, dodává jeho již tak vysoce energickým koncertům další úroveň a dokonale tak naplňuje současný trend kombinování živé a elektronické hudby, jehož laboratoří je právě Izrael. V kombinaci s dalšími umělci kombinujícími tyto dvě roviny (Vložte Kočku, Mutanti Hledaj Východisko, Ježíš Táhne na Berlín) se Vývrtka stává pionýrem současné hudby a v kontrastu se standardními rockovými festivaly slibuje nevšední zážítek.
Shtuby video: https://www.youtube.com/watch?v=x7LlFeB1oUA&t=914s

Vstupné:

do 31.5.2017: 330,-

do 14.6.2017: 390,-

na místě: 450,-

pětilůžková chatka: 1200,-

 

Vstupenky: https://goout.net/cs/listky/vyvrtka-2017/raw/

 

www.vyvrtkamusic.cz

www.facebook.com/vyvrtkamusic

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *