Kultura

Zářiové koncerty, představení a komentované prohlídky na Novoměstské radnici v Praze

Prvním hudebním večerem je koncert 4. září s názvem Petr Nekoranec & jeho hosté. Jeden z nejvýraznějších talentů současného operního světa, tenorista P. Nekoranec, který má za sebou řadu cen v prestižních mezinárodních soutěžích, představí své hosty – Lukáše Bařáka (baryton), Borise Prýgla (basbaryton) a Ahmada Hedara (klavír).

www.nrpraha.cz/program/816/petr-nekoranec-jeho-hoste/


Dalším koncertem je předposlední večer 7. ročníku hudebního festivalu Novofest 2017, který je věnován smyčcovým nástrojům, ty v koncertní praxi stojí poněkud ve stínu populárnějších houslí a violoncella. Proběhne 6. září v podání Věry Binarové – viola, Karla Untermüllera – viola a Heroldova kvarteta (A. Dvořák, W. A. Mozart).


19. září Závěrečný kontrabasový večer.
www.nrpraha.cz/program/781/novofest-2017-novomestsky-letni-festival-2017/


I po prázdninách se konají naše pondělní komentované prohlídky, které jsou velmi kladně hodnoceny. Prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie národní kulturní památky, která vznikla brzy po založení Nového Města Karlem IV. V září prohlídky proběhnou 4. a 25. září.

Podrobné informace o rezervaci jsou uvedeny na www.nrpraha.cz/program/761/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice/


V září proběhne představení divadla Minor.
Opět se ve Velkém sále radnice bude konat středověký příběh hrdinství a lásky Bruncvík a lev, který se poprvé objevil zhruba ve 14. století, je známý ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska. Je vhodný pro diváky od 7 let a užijí si jej i dospělí.


Velkým zážitkem pro děti i dospělé je též netradiční prohlídka radnice s názvem Dnes provází Minor, během které návštěvníky provedou po radnici tak trochu jiným způsobem herci divadla.


Informace k představením Minoru naleznete na stránkách divadla a zde:
www.nrpraha.cz/program/794/bruncvik-a-lev/
www.nrpraha.cz/program/793/dnes-provazi-minor/

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *