Hudba Kultura

25. 5. 2017 FESTIVAL AMERICKÉ JARO: ANAT COHEN & TRIO BRASILEIRO

Špičková americká klarinetistka a saxofonistka, jež se drží po mnoho let na nejvyšších příčkách hodnocení hudebních kritiků. Získala řadu ocenění v soutěžích a na festivalech, včetně Wall of Fame udělenou Americkou asociací skladatelů, autorů a nakladatelů. Anatina hudební produkce je ovlivněna mnoha styly – od kreolského šansonu z New Orleans přes swing v duchu Artie Shawa k africkým a brazilským rytmům a tancům.

Anat se narodila v Izraeli, kde navštěvovala přední hudební školy v Tel Avivu. Později studovala Berklee College of Music v Bostonu a v roce 1999 se přestěhovala do New Yorku. V roce 2005 založila vlastní nahrávací společnost Anzic. Vystupovala a nahrávala také se svými bratry, jejich kapela 3 Cohens navštívila v rámci turné USA, Brazílii, Evropu a Austrálii. Všestranná umělkyně vystupuje na prestižních pódiích po celém světě, např. ve Village Vanguard nebo v Carnegie’s Zankel Hall.

Ve svém aktuálním projektu spojila síly s úžasným brazilským uskupením Trio Brasileiro, které se specializuje na interpretaci tradiční brazilské hudby Choro. Tvoří jej kytarista Douglas Lora, mandolinista Dudu Maia a perkusionista Alexandre Lora. Společně vydali v roce 2016 úspěšné album „Alegria Da Casa“, ze kterého pochází také většina repertoáru současného evropského turné.

Anat Cohen – clarinet, saxophone, Douglas Lora – guitar, Dudu Maia – mandoline, Alexandre Lora – percussion.


https://www.jazzdock.cz/cs/koncert/festival-americke-jaro-anat-cohen-trio-brasileiro-usa-bra

http://www.americkejaro.cz

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *