Hudba

Oslavy pátých narozenin magazínu Frontman.cz v pražském Jazz Docku

Vytisková, Homola, Baumaxa, Hauser, Dařbujánová a další. Přední čeští frontmani přijali výzvu a v Jazz Docku zazpívají se samohrajkami.

 Vidět zpěváky oblíbených kapel, jak hrají svoje největší hity za zvuku “plesových” samohrajek. Takovou příležitost, která se nemusí nikdy v životě opakovat, budou mít hudební fanoušci, kteří 12. dubna dorazí do Jazzdocku na páté narozeniny hudebního časopisu Frontman. Klára Vytisková (Klara & The Pop), Radek Škarohlíd (Hentai Corporation), Xavier Baumaxa, Matěj Homola (Wohnout), Daniel Kurz (Kurtizány z 25. Avenue, Atari Terror), Honza Křížek, Honza Kalina (Sto zvířat), Samir Hauser (Vanessa), Žofie Dařbujánová (Mydy Rabycad) a další totiž přijali výzvu “smrtících” aranží Dua Modřanka, které speciálně pro tuto příležitost secvičí hodinový samohrajkový set. Součástí večera budou i další koncerty, jam session s diváky nebo panelová diskuze o stavu a možnostech oživení české hudební scény.

„Z odvážného nápadu Filipa Černého z Kytary.cz se nám během pár let podařilo stát se nejčtenějším online magazínem pro muzikanty a tuto pozici si chceme udržet. Na stavu české a slovenské hudební scény nám záleží, chceme ji i nadále podporovat a inspirovat začínající i pokročilé hudebníky. Narozeninový večer si ale hlavně chceme společně užít,” říká šéfredaktor Frontmana Zdeněk Neusar, který na místě od 18 hodin odmoderuje panelovou diskuzi nazvanou Slabiny české hudební scény a jak z toho ven.

Jedni z hlavních aktérů večera budou videoblogeři, jejichž pořad  #Kumšt sbírá na YouTube statisícové návštěvnosti. V něm začínajícím hudebníkům zábavnou formou radí, jak se stát slavným v nejrůznějších žánrech od rocku, přes punk, folk, jazz, indie scénu nebo třeba samohrajky. Právě oni na jeden večer oživí v Jazz Docku Duo Modřanka, hrdinu svého dílu o samohrajkách. Kromě tohoto unikátního setu chystají džentlmeni z pořadu ještě další hudebně-přednáškové bloky a v rámci plánované jam session se večírku přímo na pódiu můžou zúčastnit i samotní návštěvníci. V plánu je i koncert brněnského psychedelického objevu Beps’n’Johnnies.

Časopis Frontman je od počátku propojen s největším prodejcem hudebních nástrojů u nás, společností kytary.cz. Propojení nijak neskrýváme. Současně ale respektujeme, že redaktoři pro svou práci potřebují téměř bezvýhradnou autonomii, proto je tématicky neomezujeme. Naším společným cílem je dosáhnout toho, aby česká hudební scéna byla informovanější a sebevědomější,” uvádí Vladimír Myslík, jednatel společnosti AUDIO PARTNER, která magazín vlastní.

 Kvalitní hudební nástroje jsou na dosah a každý muzikant může dobře ovládat svůj nástroj, znát možnosti vlastního zvuku, ovládat techniku a s nadhledem posouvat věci dopředu. Tvrzení, že frontmanem v tomto smyslu může být opravdu každý, je jedním z východisek magazínu pro aktivní muzikanty Frontman.cz už od jeho vzniku v březnu 2013. Mnohým hudebníkům ovšem chybí patřičné zkušenosti, nadhled a chuť dělat věci jinak. Cílem Frontmana je společně s ostatními aktivními lidmi z hudební branže v České republice a na Slovensku vytvářet takové kulturní prostředí, které nebude mít mindráky z dění na západě od českých hranic, a zároveň se zasazovat o informovanost a osvětu v oblasti hudebních nástrojů a všem, co s nimi souvisí.

Oslavy pátých narozenin magazínu Frontman.cz v pražském Jazz Docku vypuknou ve čtvrtek 12. dubna v 17.30 hodin, závěr je plánovaný na půlnoc.

Vstupenky na páté narozeniny hudebního magazínu Frontman.cz seženete na stránkách Jazz Docku.

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *