Hudba

Třetí den festivalu Beats for Love přinesl hudební rarity

Třetí den festivalu Beats for Love přinesl hudební rarity

V pořadí třetí den Beats for Love byl plný neobvyklých situací. Spojili se dva headlineři festivalu, prostor dostala teprve čtrnáctiletá DJ nebo neslyšící tanečníci. Návštěvnická hranice přesáhla číslo 35.000.

Ostravské publikum zažilo unikátní umělecké spojení drum&bassu a rapu, které vzniklo naprosto nečekaně a spontánně přímo na festivalu. Stalo se tak na drum&bussové scéně, kde vystupovali novozélandští The Upbeats. V průběhu koncertu je doplnili Foreign Beggars z Anglie, jedni z headlinerů hlavní stage. „Foreign Beggars se po svém vlastním koncertu přišli podívat na kolegy The Upbeats. Najednou mě požádali o dva mikrofony, vyskočili na pódium a společně vytvořili obrovskou show. Byli napojeni na lidi, dokonale s nimi komunikovali a spolupracovali,“ popisuje stage manažer drum&bassové scény Jakub Havlák.

Hlavní stage ovládla DJ dvojka Sigma, která na festivalu hrála už podruhé. „Předloni byl náš festival o polovinu menší než teď a Sigma hrála pod Vysokou pecí. Přišla spousta lidí a vystoupení nebylo pro fanoušky tak komfortní, jak bychom chtěli. Jako omluvu jsme Sigmu letos pozvali znovu a umístili ji na hlavní scénu. Byl to ohromný zážitek, zahráli všechny své největší hity,“ poznamenává Kamil Rudolf, ředitel festivalu.

Na programu bylo také československé finále mezinárodní djské soutěže IDA WORLD 2018. Tuzemští DJs bojovali v kategoriích Show, Scratch a Technika. Vítězem se stal DJ Flux, který pojede reprezentovat Českou a Slovenskou republiku na světové finále.

Třetí festivalový den Beats for Love si připsal také jeden rekord. Včera tady totiž vystoupilo nejvíce ženských DJs v historii festivalu. Ženy vystupovaly téměř na každé scéně, nejvíce jich bylo na House stagei, kde jich hrálo 7. „Začali jsme s teprve čtrnáctiletou DJ Gi-A, která je vycházející talent a to, co předvedla, byla naprostá bomba. Pokračovala Sam Divine, která je svou technikou míchání a výběrem hudby považovaná za naprostou bohyni v DJ světě,“ vylíčil Lukáš Janečka, manažer House stage.  Den na této scéně ukončila DJ dvojice Lucca a Ladida, které na festival přijely a zahrály už podruhé. „Je to pocta hrát na tomto festivalu. Beats for Love má už vybudované takové jméno, že každý český DJ si tady přeje vystoupit,“ uvedly DJs Lucca a Ladida.

Neobvyklým hudebním projektem bylo také vystoupení neslyšících tanečníků, kteří společnou choreografií odstartovali program celého dne. „Pro šestnáctiletou Sašu a sedmnáctiletého Radka bylo vystupování před lidmi zcela nová zkušenost, kterou si velmi užili. My jsme zase rádi, že jsme spojili zdánlivě vzdálené světy a ukázali, že hudba spojuje lidi bez rozdílu,“ dodal Kamil Rudolf.

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *