Lifestyle

Valentýn je fér!

Valentýn je fér!

 PRAHA Láska je jen jedna. A je lhostejné, jestli máte rádi kluky nebo holky, každý z nás si přeje prožít život vedle člověka, kterého miluje. Kdy jindy si připomínat, že právo na lásku mají všichni, než na Valentýna?!

Sdružení neziskových organizací Jsme fér, které usiluje o schválení zákona o manželství i pro homosexuální páry, pořádá k Valentýnu akci pro všechny zamilované.

Vezměte cestou z Petřína svého kluka nebo holku na piazzetu Nové scény, na prosklenou fasádu budovy budeme promítat nevšední laser show!

Akce se koná ve středu 14. 2. od 18 hodin před Novou scénou Národního divadla v Praze na Národní třídě.

Vystoupí přední český slam poetrista Anatol Svahilec.

Ten největší dárek si ale musíte dát sami – dobrý pocit, že přímo na místě podepíšete petici za manželství pro všechny. Do května bychom rádi získali 50 tisíc podpisů. A nepodepisuje se jen v Praze, na www.jsmefer/ferova_mista najdete mapu všech Férových míst v republice.

Proč Jsme fér

Od roku 2006 platí v České republice zákon o registrovaném partnerství. Hodně lidí si myslí, že registrované manželství je to stejné, co manželství. Není; registrovaní partneři nemají společné jmění, nemohou po sobě dědit, nemohou společně nic vlastnit, nemají nárok na vdovský či vdovecký důchod po smrti svého partnera nebo partnerky, nemohou společně adoptovat děti. Liší se už i samotný akt uzavření partnerství, zatímco svatbu můžete mít na každé radnici, registraci můžete uzavřít pouze na 14 místech v republice.

Na www.jsmefer.cz/clanky najdete i příběhy lidí, kteří se musejí denně potýkat s nedostatečností registrovaného partnerství.

26 zemí po celém světě nahradilo registrované partnerství manželstvím. Nejenom „osvícené“ západní státy jako je Rakousko, Německo nebo třeba Austrálie, ale třeba i přísně katolické země jako je třeba Španělsko nebo řada zemí Latinské Ameriky.

Láska je jen jedna. My to víme. A ví to také 67% Čechů a Češek, kteří podle průzkumů veřejného mínění nic nenamítají proti manželství osob stejného pohlaví. Vědí totiž, že gayové a lesby jsou jiní jako třeba pihovatí nebo brýlatí lidé – vůbec. My chceme, aby to slyšeli i politici a političky. Manželství je pro všechny. A to je fér.

Líbí se ti článek? Sdílej ho s ostatními!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *